Zakłady bukmacherskie - Jak zasilić konto i wypłacić środki.

Porady dla początkujących w zakładach bukmacherskich

Bukmacherzy prześcigają się w oferowaniu swoim klientom udogodnień na każdym polu. Obszarem, którego nie pozostawiają bez należytej uwagi jest wygoda, szybkość i niezawodność mechanizmów służących transferowaniu środków finansowych na konto i z konta gracza.

Niektóre firmy bukmacherskie opracowują własne systemy służące dokonywaniu transferu środków, co jeszcze bardziej usprawnia obstawianie i uniezależnia ich od zewnętrznych dostawców usług. W obecnych czasach, gdy wszystko rozgrywa się błyskawicznie, szybkość reagowania na okoliczności jest niezwykle istotna, szczególnie w tak specyficznej branży jaką są zakłady bukmacherskie.

Tutaj dowiesz się między innymi tego, kiedy możesz dokonać pierwszej wpłaty, w jaki sposób zasilić swoje konto, a także jak wypłacać z niego środki.

Konto tymczasowe

Niektóre firmy oferujące zakłady bukmacherskie nie wymagają od nas posiadania w pełni zweryfikowanego konta w celu rozpoczęcia zawierania zakładów. Wystarczy zarejestrować się na stronie bukmachera, podać podstawowe dane i konto otrzymuje status tymczasowego. Nazywane jest to również szybką rejestracją. Proces weryfikowania konta może trwać kilka minut, ale może się wydłużyć aż do kilkunastu godzin, stąd rozwiązanie takie pozwala błyskawicznie rozpocząć obstawianie. Jest to opcja przydatna w przypadku gdy interesujące nas spotkanie rozpoczyna się za chwilę. Trzeba jednak brać pod uwagę fakt, że o ile można wpłacać w takim wypadku środki na konto, to wypłata ewentualnej wygranej będzie możliwa dopiero po zweryfikowaniu konta przez bukmachera. Konto tymczasowe oprócz ograniczenia terminu w jakim możemy go używać, braku możliwości wypłat środków, posiada również inne obostrzenia. Objęte jest mocno ograniczonym limitem wpłat, a także limitem stawki jaką możemy zagrać.

Konto zweryfikowane

zasilenie konta i wyplata

Po przesłaniu pełnych danych oraz kompletu dokumentów i numeru konta bankowego następuje weryfikacja konta, która - jak już wspominaliśmy - potrwać może kilka minut, ale może również nawet kilkanaście godzin. Weryfikacja konta jest nieodzownym elementem zakładania konta u legalnych operatorów. Jest to obowiązek wynikający z faktu, że konto posiadać mogą wyłącznie użytkownicy pełnoletni i weryfikacja jest narzędziem umożliwiającym kontrolę wieku gracza. Ponadto proces ten pozwala zapobiegać oszustwom. Zweryfikowane zdejmuje limity wpłat, a także pozwala wypłacać środki z naszego konta u bukmachera.

Metody dokonywania wpłaty środków

Bukmacherzy oferują coraz szerszy wachlarz możliwości wykonywania transakcji. Można dokonać wpłaty za pomocą karty kredytowej, lub karty debetowej, zapłacić blikiem, wykonać przelew z konta bankowego czy skorzystać z elektronicznych portfeli takich jak Google Pay, Visa Checkout, czy Masterpass. Oczywiście do dyspozycji są również najpopularniejsi operatorzy płatności internetowych, czyli między innymi PayU i dotpay. Niektóre firmy oferują również zasilanie konta w punktach stacjonarnych. Różne metody wpłat środków, to również różne minimalne wymagania jeśli chodzi o kwotę przelewu. Zazwyczaj jest to złotówka, choć czasem może sięgnąć 10, czy 20 złotych. Dzisiaj właściwie nie spotkamy się już z sytuacją, kiedy na kwotę wpłaty nakładana jest prowizja, dlatego pełna kwota znajdzie się na naszym koncie. Czas operacji to zazwyczaj kilka sekund.

Wypłacanie środków z konta

Jeśli na naszym koncie znajdują się środki, możemy je wypłacić na konto bankowe, które podawaliśmy podczas rejestracji. Niektóre firmy bukmacherskie zdecydowały się na opracowanie własnych systemów ułatwiających wypłacanie środków. Pionierem w tej dziedzinie okazał się STS, największy polski bukmacher, który chwali się, że jego system STS Pay pozwala dokonywać wypłaty środków w średnio 15 minut. Czas wypłat środków od bukmacherów może sie wahać w zależności od pory dnia, czy banku, na który przelewamy środki. Bukmacherzy nie potrącają prowizji z tytułu wykonania przelewu na konto.

Obstawiaj bez wpłacania, czyli Freebet

Co ciekawe, niektóre firmy bukmacherskie dają możliwość obstawiania bez dokonywania pierwszego depozytu. Umożliwiają to tak zwane Freebety, które gracz otrzymuje podczas pierwszego logowania. Freebet zazwyczaj stanowi niewielką kwotę, która jednak zwolniona jest z potrzeby kilkukrotnego obrotu i po zagraniu zakładu, można od razu wypłacić ewentualną wygraną. Freebety często są elementem oferty powitalnej, czasem do jego otrzymania niezbędny jest kod promocyjny, który wpisujemy podczas rejestracji.